wp_ My Ukraine » Blog Archive » Поранених із Євромайдану прийматимуть у європейські шпиталі – Богомолець
Sunday, January 26th, 2014 | Author:

Ольга БогомолецьОльга Богомолець
24.01.2014

Українських поранених з Євромайдану, яким загрожує небезпека переслідування з боку влади, погодилися лікувати європейські лікарі. Про це в розмові з Радіо Свобода сказала лікар Ольга Богомолець, яка координує медичну допомогу Євромайдану. У четвер вона на один день приїхала до Праги, де вела переговори про ту допомогу, яку можуть надати чеські лікарі постраждалим українцям. – Я маю тут кілька важливих зустрічей з приводу подальшої долі тих людей, які постраждали під час погромів на Грушевського і на Майдані.

– Чому цих людей не можна лікувати в українських лікарнях?

Протягом останніх днів відбуваються такі події, які позбавляють цих людей можливості лікуватися в українських лікарнях. Тому що, якщо вони госпіталізуються в лікарню, на наступний день, або в цей самий день за ними приїжджає міліція, їх забирають в СІЗО. Є випадки, що вони навіть зникають з лікарні.

– З якими пораненнями Ви б могли відправляти сюди людей, і які країни вже відгукнулися на Ваш заклик?

Вже відгукнулися Франція, Англія, Сполучені Штати. Дуже важко зараз передавати в Україну допомогу, тому, можливо, що деяких пацієнтів буде відправлено в ці країни, або в Польщу, куди зможуть приїхати наші лікарі і там їх лікувати.

– Про які поранення йдеться, і як це все буде організовано?

Найбільш тяжкі поранення – це поранення очей від снарядів, осколків

– Найбільш тяжкі поранення – це поранення очей від снарядів, осколків. Є люди, які вже втратили очі. Ми ще не знаємо, які будуть наслідки для інших. У польових умовах не встигаємо усіх відслідковувати.

Був наступ «Беркута», де були поранені, медперсонал закидали димовими гранатами, шашками, все понищили. Деякі були побиті

Нас багато людей підтримує, багато волонтерів. У нас є польові госпіталі. Якщо раніше ми могли відправляти пацієнтів у лікарню, швидка медична допомога Євромайдану тільки виносила бійців з поля бою, а первинну обробку ран їм проводили у лікарнях, то зараз це все відбувається прямо на полі бою.

Один із наших медичних пунктів, які було розгорнуто на вулиці Грушевського – в Інституті літератури стояли чотири операційні столи, і працювали до 20 медиків. Вони виходили під кулі і заносили постраждалих прямо в Інститут літератури.

Вже вночі, коли був наступ «Беркута», де були поранені, і медперсонал закидали димовими гранатами, шашками, все понищили. Деякі люди встигли втекти, деякі були побиті. Майже 20 отримали ушкодження, і поки що ми не знаємо, де два наші медичні працівники. Поки що не знаємо, сподіваємося, що вони, можливо, десь просто пішли перепочити.

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.