wp_ My Ukraine » Blog Archive » Швидка допомога Майдану
Thursday, December 12th, 2013 | Author:

img

Медичний пункт у Федерації профспілок завалений ліками
фото: Кароліна Тимків

Журналісти Еспрессо.TV побували у медичних пунктах Євромайдану і поспілкувалися з лікарями, які рятують революціонерів

Медики створили громадський рух «Швидка медична допомога», який координує роботу шести медичних пунктів Майдану


Віднедавна другий поверх будівлі Федерації профспілок перетворився на головний медпункт столичного Євромайдану. Зовні він  нагадує приймальний покій районної лікарні. Біля столу сидять кілька хворих, а жінки у білих халатах записують їх контакти. Після того направляють у кабінет, до лікаря.

“Прийміть пацієнта”, – гукає в сторону кабінету до лікарів сивий чоловік з мобільним телефоном біля вуха, що стоїть біля “реєстратури”. У кабінеті стіл та кушетка. Чергують два лікарі.

Як стверджують медики, найчастіше до них приходять люди, що страждають на серцеві захворювання, застуду, високий тиск, проблеми зі шлунком та мають  побутові травми – мозолі, забої, скалки в пальцях, опіки тощо.

А загалом у Києві крім будинку Федерації профспілок працює ще п’ять  медпунктів. Найбільші  з них знаходяться у приміщенні КМДА та Жовтневому палаці. Також медичну допомогу надають у Михайлівському золотоверхому монастирі  та у Лютеранській церкві святої Катерини, де для лікарів виділили окремі кімнати.

Від бинтів до ноутбуків

Олексій Волков, 45-річний киянин, прийшов у будівлю Федерації профспілок не заради медичної допомоги. Він приніс ліки на Євромайдан. «Не можу спокійно дивитися на те, що відбувається, хочеться якось допомогти», – розповідає Волков. Чоловік зізнається, що купив для медпункту вату та бинти на 200 грн.

Кімната, в яку він заходить, нагадує медичний склад. Біля вікон лежать пачки прокладок, бинтів, вати, а самі медикаменти розділені за групами: горло, грві-грип, жарознижуючі, антибіотики тощо.

На зустріч Волкову поспішає Микола Сивак, відповідальний за медикаменти Майдану і старший науковий співробітник в Інституті ортопедії та травматології. Медик привітно зустрічає чоловіка, забирає пакунок і передає його черговим по складу, що сортують медикаменти.

Сивак зізнається, головний штаб буквально завалили ліками. А медикаменти приносять як звичайні мешканці Києва, так і приватні аптеки, і великі фармкомпанії, на кшталт, «Дарниці» та «Фармак».  «Дуже багато медикаментів надає «Французька аптека».  Наприклад, приносять термальну воду. І вона нам дуже необхідна, бо «Беркут» використовує сльозогінний газ і ми нею промиваємо очі постраждалим», – розказує Сивак.

Проте лікарям небайдужі кияни допомагають не лише ліками.  Юрій Дмитришин, координатор  громадського руху «Швидка медична допомога», яка керує роботою медичних пунктів на Майдані, зізнається, що добродії принесли медикам ноутбуки, кілька рацій для координаціі бригад. «Тепер вже легше щодо організації, залишилось невирішене питання з централізованим житлом поблизу Майдану та з харчуванням лікарів», – розповідає він.

Подарунки «Беркута»

У медпунктах Євромадану задіяно більше 300 медиків, які працюють позмінно.  Серед них студенти медуніверситетів і професори медицини. Наприклад, роботу медичного штабу Майдану активно підтримує відомий лікар Ольга Богомолець.

Проте основний кістяк, за словами Сивака, складають медики зі станції швидкої медичної допомоги та Інституту нейрохірургії НААН України. Також до медпунктів активно долучаються працівники у білих халатах з усіх куточків  України:  Львова, Луцька, Харкова і навіть Сімферополя.

Наприклад, хірург Олексій Зоренко, приїхав з Козятина Вінницької області у неділю. Відтоді лікар чергує  у медичному пункті КМДА.  «Я працюю тут з ранку і до вечора», – розповідає лікар.

Ритм роботи лікарів штабу, за словами Сивака, дійсно шалений і часу для відпочинку практично немає. Наприклад, він чергує вже третю добу без сну.

Крім того, медики, які надають допомогу неоднаразово отримували від “Беркуту” на горіхи. «Вчора вранці  по ногам  хлопці  били так, що ледве встояв. А біля мене стояв священик з трьома хрестами і йому теж дісталося», – з розпачем згадує Сивак події ночі з 10 на 11 грудня.

Дісталося на горіхи лікарям і 1 грудня під час штурму на Банковій. Тоді від рук “Беркуту” постраждали понад 20 медичних працівників. Наприклад, лікар Олександр Пивоваров, який тоді надавав постраждалим мітингувальникам медичну допомогу, пригадує, як  його били палицями та травили сльозогінним газом. «Я тримав у руці ножиці, два рулони бинтів, з якими ліг на землю. Після цього дуже швидко підбіг один і вдарив по голені. Потім бризнув сльозогінним газом”, – каже Пивоваров.

Незважаючи, на небезпеку і шалений ритм роботи, Сивак не збирається найближчим часом залишати свою волонтерську роботу  і планує бути у медичному штабі Майдану до кінця. «Я хочу, щоб я та мої діти жили у нормальній країні. Саме тому я тут», – резюмує медик.

Гаряча лінія медичної допомоги на Майдані:

068 221 20 59
068 221 20 64

На фото: Микола Сивак, відповідальний за медикаменти Майдану і старший науковий співробітник в Інституті ортопедії та травматології

На фото: Медичний пункт КМДА

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.