wp_ My Ukraine » Blog Archive » Силовикам наказано арештувати прохідного кандидата
Sunday, September 16th, 2012 | Author:

Після “білбордного скандалу” у Дніпродзержинську Дніпропетровської області набирають оберти репресії влади проти опозиції.

Спочатку було оголошено в розшук автора відомої реклами з бабусею та котом Максима Голосного. Тепер розпочато широкомасштабну зачистку 30-го виборчого округу, де Партія регіонів з тріском програє мажоритарні вибори кандидату-опозиціонеру Віталію Купрію.

Раніше місцева влада незаконно зрізала 15 білбордів Віталія Купрія, на яких планувалося розміщення сюжету з бабусею і котом. Зараз удар завдається по його політичних союзниках.

07 вересня затримано двох опозиційних депутатів дніпродзержинської міської ради Ігоря Лісничого та Юрія Лисяка, які активно підтримують кандидатуру Купрія. Як привід використано стару кримінальну справу 2009 року, пов’язану із боротьбою за КП “Дніпродзержинськводоканал”, за якою Лісничому і Лисяку тепер інкримінують хуліганські дії.

Ігор Лісничий – відомий підприємець та кандидат на посаду міського голови Дніпродзержинська, який отримав понад 20% голосів виборців. Він підписав угоду про спільні дії з Віталієм Купрієм як з іншим лідером симпатій городян, за котрого на місцевих виборах теж проголосувало близько 20% дніпродзержинців. Ця угода передбачає підтримку Купрія на виборах до Верховної Ради, а Лісничого – на наступних виборах міського голови.

Об’єднання зусиль місцевих опозиційних лідерів, як і широкий розголос історії з антирегіональним білбордом, виявилося несподіваним для влади і не залишає шансів на перемогу кандидата-регіонала Костянтина Гузенка, рейтинг якого не перевищує 10%.

За інформацією джерел ГРАДу, правоохоронні органи області нібито отримали незаконне усне розпорядження голови обласної державної адміністрації Олександра Вілкула за будь-яку ціну знайти підстави для арешту Віталія Купрія і таким чином вилучити його із виборчого процесу.

Наразі за Купрієм встановлено стеження силами карного розшуку обласного управління МВС, а протягом року на нього здійснено два замахи, які досі не розкриті міліцією.

Це в черговий раз доводить, як регіонали рвуться до високих посад, плюючи на закон. Застосування таких серйозних силових заходів проти опонентів може вказувати на відчай влади, безсилої перед опозицією в Дніпродзержинську.

За даними http://dniprograd.org

Category: 2012, Elections
You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.